Спартак (Плевен) без проблеми срещу Ботев (Луковит)

Плевенският Спартак продължава с пълен точков актив в Северозападна В група след като надигра с 3:0 като гост Ботев (Луковит). Двубоят бе от 4-ия кръг на първенството.

Гостите пропиляха цяло първо полувреме, като най-сериозните възможности за гол профукаха Васил Шопов и Любомир Тодоров. Само за 10 минути след почивката обаче интригата изчезна. В 51-ата минута бившият футболист на Сливен и ЦСКА – Петър Стоянов откри резултата. 10 минути по-късно Кристиян Григоров удвои от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Васил Шопов.

Последваха нови пропуски пред луковитския страж Чукпейчев. 7 минути преди последния съдийски сигнал на Илиян Маринов, резервата Венцислав Миленов елиминира техничкно бранител на домакините и заби топката под напречната греда за крайното 3:0. След този успех Спартак е едноличен лидер с 4 точки аванс пред Видима-Раковски.