Спартак (Плевен) громи в Павликени и остана на върха

Очаквана победа записа плевенския Спартак при гостуването си в Павликени на едноименния тим. 1:4 бе най-малкото с което се отърваха домакините. Четвърт час след началния съдийски сигнал Стефан Христов откри резултата с удар по диагонала.

В 31-ата минута Васил Шопов покачи на 2:0 след като пусна топката покрай вратаря на Павликени – Мирослав Киров. В края на полувремето Илиян Илиев върна интригата след като засече с глава центриране на съотборник. След почивката плевенчани налитаха от всички страни към вратата на съперника.

Едва в 75-ата минута усилията им дадоха резултат. Антони Иванов вкара за 3:1. Няколко минути по-късно с далечен шут Шопов за втори път записа името си сред голмайсторите, оформяйки крайното 4:1. След този изразителен успех спартаковци са лидер в класирането, изпреварвайки по голова разлика Видима-Раковски и Левски, които също са с по 6 точки.