Агресивна Австралия отказа Мексико и е на осминафинал

Австралия надигра Мексико със 70:62 за третата си поредна победа в група D на световното първенство по баскетбол. С днешния успех "озитата" си осигуриха място във фазата на директните елиминации по-малко от 24 часа след изключително важния успех над Литва.

Райън Брокхоф и Арън Бейнс бяха в основата на поредния австралийски успех, давайки пример на съотборниците си с огромно себераздаване и агресия в защита. Брокхоф се справи отлично с гардовете на мексиканците, а Бейнс се представи на ниво в подкошието срещу друг играч от НБА - Густаво Айон.

Двата тима си размениха по една част през първото полувреме и се оттеглиха на почивка при резултат 33:32 в полза на Австралия. Възпитаниците на треньора Андрей Леманс обаче нанесоха удара си в третата четвърт, реализирайки двойно повече точки от съперника - 26 срещу 13 и повеждайки с 59:45 след 30 изиграни минути.

Мексиканците направиха опит да се върнат в мача и до голяма степен успяха след серия от 10-2 за 61:55, но силите им не стигнаха за пълен обрат и те отстъпиха със 70:62.

Бейнс реализира 21 точки за победата, Брокхоф добави 12, а Брад Нюли остана с 10.

За Мексико Густаво Айон завърши с 11 точки и 9 борби.