Нов провал за Лион

Отборът на Лион допусна трета поредна загуба в Лига 1. "Хлапетата" водеха с 1:0 при гостуването си на Метц до 82-ата минута, но допуснаха обрат до 1:2 в двубоя от четвъртия кръг на френския шампионат.

След равностойно първо полувреме, домакините започнаха по-активно втората част и имаха по-чисти положения за гол. Въпреки това Лион откри резултата в 68-ата минута при една бърза контраатака. Жордан Фери се озова на стрелкова позиция, но ударът му бе спасен. Последва пас към Александре Лаказет, който бе точен. В 82-ата минута обаче Метц получи право да изпълни дузпа, която Йени Н'Гбакото реализира. Пет минути по-късно домакините стигнаха до пълен обрат. Резервата Хуан Фалко вкара с плонж с глава на празна врата.

Така Лион навлиза в сериозна криза с трите си поредни поражения. "Хлапетата" имат едва три точки от първите си четири мача в новия шампионат в Лига 1, а през седмицата не успяха да се класират за групите на Лига Европа, след като бяха отстранени от румънския Астра. Метц пък записа първа победа и вече е с пет точки.