Първият гол за Куинс Парк Рейнджърс донесе и първа победа (видео)

Първият гол в сметката на Куинс Парк Рейнджърс през сезона във Висшата лига донесе и първа победа за отбора на Хари Реднап. Негов автор стана Чарли Остин, който поведе атаката на лондончани в отсъствието на готвещия се за трансфер в Челси Лоик Реми. Френският национал бе изваден от стартовите 11 в послендия момент, след като стана ясно, че е постигната сделка за преминаването му на "Стамфорд Бридж". В негово отсъствие обаче Остин успя да блесне и малко преди почивката с плътен удар препарира Вито Маноне за 1:0. Поражението е първо за сезона за Съндърланд, но възпитаниците на Густаво Пойет имат само две точки в актива си и по този начин бяха изпреварени от днешния си опонент, който събра с една повече.

Двубоят на "Лофтъс Роуд" се запомни и с решението на мениджъра на домакините Хари Реднап да смени оказващата се пагубна към момента тактическа схема 3-5-2, която е налагана и от Луис ван Гаал в Манчестър Юнайтед. След три поражения от началото на сезона без отбелязан гол, Хари Реднап реши да зареже тази тактика и да се върне към квартет в отбрана и да играе с 4-3-3. Това в крайна сметка даде резултат и неговите възпитаници показаха по-добър синхрон в отбрана.

Освен попадението на Остин в 45-ата минута, домакините имаха и други възможности да се разпишат във вратата на Вито Маноне, но така и не стигнаха до втори гол. На свой ред и Съндърланд създаде няколко добри положения пред Робърт Грийн, но също без да се стигне до гол в тяхна полза.