Бербо отново показа класа, Монако не победи, а Фалкао си тръгва (видео)

Димитър Бербатов вкара гол за неговия Монако, но тимът му не успя да победи Лил в мач от четвъртия кръг на Лига 1 и срещата завърши 1:1. Българинът бе титуляр и остана на терена през целия мач, а в 61-ата минута изравни резултата, който Нолан Ру бе открил за гостите преди това.

Голямата звезда на монегаските Радамел Фалкао остана извън групата на тима и бе на трибуните в компанията на агента си Жорже Мендеш и вицепрезидента на клуба Вадим Василиев. Отсъствието на колумбиеца почти сигурно означава, че нападателят ще напусне "Луи II" до края на трансферния прозорец в понеделник.

Резултатът бе открит от Ру 18-ата минута, който бе намерен непокрит от Райън Мендес в наказателното поле и със силен шут с десния крак вкара за 1:0 в полза на неговия тим. До края на полувремето Монако имаше няколко положения за гол, но удари на Бербатов минаха над вратата, а Яник Ферейра-Караско не успя да вкара останал сам срещу Винсент Ениеама.

В 61-ата минута Бербатов успя да изравни, след като Ферйера-Караско проби по десния фланг, навлезе в наказателното поле и подаде на Митко на празна врата, който нямаше как да сбърка.

До края на мача Монако имаше териториално превъзходство, но така и не успя да материализира натиска си във втори гол. Най-близо до попадение бе Лайвин Курзава, който бе оставен непокрит в наказателното поле, но ударът му с глава не намери целта.

Така Бербатов вече има два гола от началото на шампионата, след като във втория кръг вкара при загубата от Бордо. Монако пък продължава да изпитва трудности от началото на шампионата и след четири кръга има четири точки в актива си. Лил има осем и засега заема второ място в класирането.