Голова фиеста зарадва "Велодром" (видео)

Олимпик Марсилия изигра най-силния си мач в Лига 1 този сезон и разгроми с 4:0 Ница в местното дерби. Отборът на Марсело Биелса зарадва феновете на "Велодром" с атрактивен футбол и много голове. На два пъти се разписа Димитри Пайе, а другите голове бяха дело на Флориан Товен и резервата Абделазиз Барада.

Първото голово положение се откри пред гостите, но Алекси Босети стреля в аут. 60 секунди по-късно Пайе откри резултата, а в края на полувремето Флориан Товен заби втори гол за Марсилия след пас на Андре Аю. Интригата приключи малко след началото на втората част, когато Товен намери Пайе и той с глава направи 3:0. Последното попадение падна в 87-ата минута и бе дело на резервата Барада, който с първото си докосване до топката простреля Муе Асен.

В класирането Марсилия е на трето място с актив от 7 точки, а Ница е на 12-а поиция с 4 точки.