Манчестър Юнайтед на Ван Гаал отново не бе достатъчно добър, първата победа се отлага (видео)

Трудното начало на кариерата на Луис ван Гаал в Премиър лийг продължава, след като Манчестър Юнайтед не успя да стигне до победата и във втория си мач от началото на сезона. Този път "червените дяволи" записаха равенство - 1:1, със Съндърланд на "Стейдиъм ъф Лайт". Двубоят започна добре за гостите, които поведоха в 17-ата минута след гол на Хуан Мата. 13 минути по-късно бившият играч на Манчестър Сити Джак Родуел изравни.

Робин ван Перси се завърна в стартовия състав на Манчестър Юнайтед, като партньор на холандеца в атака бе Уейн Рууни. Антонио Валенсия също започна, а младият Тайлър Блекет запази своето титулярно място. Новото попълнение Маркос Рохо нямаше право все още да играе, така че дебютът му с екипа на "червените дяволи" се отлага.

Уил Бъкли дебютира като титуляр за Съндърланд, а Сантяго Вергини се завърна в отбраната на "черните котки". Адам Джонсън пропусна днешния двубой заради вирус.

Домакините започнаха по-агресивно, като много деен по десния фланг бе Уил Бъкли, който тормозеше отбраната на Юнайтед. При първата си по-добра атака в мача обаче гостите стигнаха до гол. Ван Перси и Валенсия разиграха отдясно, еквадорецът проби добре и центрира остро по земя. Топката рикошира в крака на бранител на Съндърланд, след което стигна до Мата, който от малкото наказателно поле я прати във вратата на Маноне.

Това бе и седми гол на испанеца в последните му осем мача в Премиър лийг.

В 30-ата минута бившият играч на Манчестър Сити Джак Родуел, който през това лято бе привлечен на "Стейдиъм ъф Лайт", изравни резултата. Халфът изпревари Ван Перси и засече с глава центриране на Ларсон от корнер - 1:1.

В края на първата част Крис Смолинг напусна принудително терена и бе заменен от 21-годишния Майкъл Кийн, който дебютира в Премиър лийг.

В 51-ата минута Конър Уикъм можеше да направи обрата пълен, след като отбраната на Юнайтед го изпусна, нападателят нанесе не особено силен удар по земя, а в опита си да изчисти Блекет за малко не си отбеляза автогол.

Десетина минути след това гостите имаха две последователни претенции за дузпа - след падания на Ван Перси и Йънг. И двете претенции правилно не бяха уважени, като във втория случай крилото на "червените дяволи" получи за пореден път жълт картон за симулация.

Манчестър Юнайтед има само точка след пъврите два кръга, докато Съндърланд е с две точки.