Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Астън Вила започна сезона с победа на негостоприемния "Британия" (видео)

Тимът на Астън Вила започна сезона с три точки на традиционно негостоприемния "Британия Стейдиъм", побеждавайки с минималното 1:0 Стоук Сити. Единственото попадение в полза на тима на Пол Ламбърт отбеляза Андреас Вайман няколко минути след подновяването на играта за втората част. Тогава той се възползва от щастлив рикошет в краката на Райън Шоукрос и препарира Асмир Бегович за 0:1, което се оказа и крайният резултат в мача.

След нулево първо полувреме в 49-ата минута Андреас Вайман получи топката отдясно в наказателното поле и въпреки че не успя да овладее топката добре с първото си докосване, след рикошет в краката на Райън Шоукрос тя отново се озова в него. След това той с диагонален удар я прати топката в мрежата на Бегович за 0:1.

Домакините опитаха всичко по силите си да стигнат до изравняване, но Фил Бардсли пропусна най-чистото положение за гол пред вратата на Брад Гузан, след като ударът му бе спасен от американския вратар. Боян Къркич също впечатли с изявите си в нападение и бе труден за опазване от страна на бранителите на гостите, но не успя да се разпише. Така гостите от Бирмингам си тръгнаха с ценни три точки, започвайки сезона с успех като гост на коравите "грънчари".