Зенит отговори на шамара от Петев с разгром (видео)

Три дни след позорната загуба от АЕЛ (Лимасол) Зенит показа класа и разгроми новака Арсенал (Тула) с 4:0 на старта в руското първенство. За домакините това беше първи мач в Премиер лигата в цялата им история. Съставът на бившия национал Дмитрий Алейничев обаче не успя да се противопостави на гостите, които вкараха три безответни гола още до почивката.

Над всички на терена беше италианският защитник Доменико Кришито, който реализира две от попаденията във вратата на ветерана Александър Филимонов. Освен него се разписаха Хосе Саломон Рондон и Хълк. В средата на първото
полувреме срещата беше прекъсната за няколко минути заради фенове на Зенит, които нахлуха на терена.

Андре Вилаш-Боаш остави на пейката някои от футболистите, които разочароваха с представянето си в Кипър. Така вместо Александър Анюков, Анатолий Тимошчук и Александър Кержаков започнаха Игор Смолников, Олег Шатов и Рондон. Венецуелският нападател си партнираше в предни позиции с Хълк и Дани.

В състава на Арсенал личеше името на бившия халф на Лудогорец Младен Кашчелан. Черногорецът игра силно и дори можеше да вкара гол в края на първото полувреме, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

Гостите от Санкт Петербург показаха, че искат да решат мача колкото се може по-бързо и още в 9-ата минута поведоха с красиво попадение на Кришито. Левият бек започна атака, при която Филимонов спаси изтрела на Рондон. Топката обаче остана притежание на Зенит и след центриране на Смолников стигна до Кришито, който с мощен шут по диагонала я прати в мрежата. Десетина минути по-късно скоростна комбинация между Дани, Хълк и Рондон завърши с
попадение на централния нападател.

Малко преди втория гол за Зенит домакините можеха да изравнят, но Андрей Лях уцели гредата. Въпреки негативния резултат, публиката на стадиона в Тула не спря да подкрепя любимците си. Те се стараеха да атакуват и показаха идеи в офанзивен план, но защитата им не беше никаква преграда за звездното нападение на питерци.

В 36-ата минута Хълк получи топката около границата на наказателното поле и в характерния си стил с бомбен удар разстреля Филимонов. После пък Дани мина като на парад през няколко бранители, но беше спрян от гредата.

След почивката Зенит намали темпото, а играчите на Арсенал се опитваха да зарадват привържениците си поне с почетен гол. Те имаха няколко възможности да преодолеят Юрий Лодигин, но или стреляха неточно, или вратарят на гостите се намесваше решително. В 67-ата минута Шатов пропусна от чиста позиция след пас на Дани, а две минути по-късно Кришито се оказа непокрит в наказателното поле след центриране от корнер и с глава вкара втория си гол в мача.