Тотнъм прегази Селтик с 6:1 (видео)

Английският клуб Тотнъм разби с 6:1 шотландския гранд Селтик в приятелска среща, играна на "Олимпийския стадион" в Хелзинки, Финландия. Хари Кейн даде аванс на "шпорите" от Лондон още в 4-ата минута, а в 11-ата испанският нападател Роберто Солдадо бе точен за 2:0. Минута преди края на първата част гол на Джейми Линдзи позволи на "детелините" да намалят изоставането си на 1:2, но секунди по-късно германският офанзивен халф Люис Холтби върна аванса от два гола в резултата на Тотнъм.

Четвърт час след почивката аржентинският нападател Ерик Ламела реализира още едно попадение за лондончани, а петият гол за англичаните бе дело на датския полузащитник Кристиян Ериксен шест минути преди края. Това обаче не бе всичко, защото остана време и тогоанският нападател Емануел Адебайор да се разпише във вратата на шотландците. Той го стори в 89-ата минута от дузпа.

СЕЛТИК - ТОТНЪМ 1:6