Вратарски гаф провали Урал срещу новака Мордовия (видео)

Отборът на Мордовия се завърна в Премиер лигата с победа. Футболистите на Юрий Сьомин надделяха с 3:2 като гост на Урал и показаха, че нямат намеренение да са боксова круша през сезона. Домакините от Екатеринбург поведоха в началните минути с гол от дузпа на Едгар Манучарян, но допуснаха обрат още до почивката. Най-голяма вина за това носи вратарят Николай заболотний, който след неспопосан опит да изчисти подари топката на Олег Власов и той се разписа за 1:2 в добавеното време на първата част.

Дузпата за Урал беше отсъдена за нарушение на Игор Шитов срещу напористия Чисамба Лунгу, а от бялата точка Манучарян не остави никакви шансове на Антон Коченков. В 12-ата минута гостите от Саранск изравниха след бърза контра и перфектно подаване на Власов към Митчъл Доналд, който не сбърка.

Срещата продължи равностойно и с положения и прд двете врати. В края на полувремето стражът на Урал Заболотний излезе, за да пресече пас към Власов, но не уцели топката и за халфа на гостите остана най-лесното - 1:2.

След почивката Мордовия заигра с още по-голяма увереност и стигна и до трети гол. Отбеляза го Евгений Луценко след нова асистенция на най-добрия на терена - Власов. Домакините върнаха едно попадение в края чрез Константин Ярошенко, но за повече нямаха време и сили.