Шеметен старт за Спартак (Москва) (видео)

Спартак (Москва) записа перфектен старт на новия сезон в руското първенство, разгромявайки Рубин с 4:0 като гост. Артьом Дзюба вкара първите два гола в 27-ата и 53-ата минути, Денис Глушаков се разписа в 74-ата минута, а резервата Лукас Бариос довърши домакините 60 секунди преди края. Столичани, които през миналия сезон разочароваха феновете си с едва шесто място в крайното класиране, се оказаха изключително ефективни. Играчите на тима от Казан пропуснаха поне пет 100-процентови възможности, като това се случваше точно покрай попаденията на съперника.

В 21-ата минута Гьокдениз Карадениз стреля в гредата от добра позиция. Шест минути по-късно обаче Дзюба, който не намери място в селекцията на Фабио Капело за Мондиала, заби дебютния гол в Премиер лигата, след като буквално разстреля Сергей Рижиков - 0:1.

Три минути след попадението за Спартак Сардар Азмун изпусна да изравни, след като стреля точно у Артьом Ребров. В 52-ата минута иранският нападател дори излезе сам срещу стража на московчани, но пак не успя да го преодолее.

Буквално в ответната атака Дзюба отново намери отлично топката и след нова неубедителна намеса на защитника Тарас Бурлак удвои аванса на своите.

Всичко беше решено в 74-ата минута, когато Глушаков вкара за 3:0 в полза на водения от Мурат Якин състав, за когото това беше дебют.

След това Максим Канунников пропусна две "златни" възможности и така не успя да върне шансовете на Рубин. По-точен се оказа мерникът на бившия нападател на Борусия (Дортмунд) Бариос, който замени Дзюба и в 89-ата минута сложи точка на спора с гол за 4:0.