Интер прекърши еврошампиона Реал с дузпи (видео)

Европейският клубен шампион Реал (Мадрид) загуби от Интер (Милано) след изпълнение на дузпи в среща от турнира "International champions cup" в Сан Франциско. Редовното време завърши 1:1. При наказателните удари стражът на "нерадзурите"  Хуан Пабло Карисо отрази ударите на Иско и Ияраменди и донесе успеха на своя тим. Според регламента победителят взима 2 т. за класирането, а загубилият - 1.

Двубоят беше с исторически характер за "нерадзурите". Той беше първият мач на Интер, който легендата Хавиер Санети гледа от трибуните в качеството си на вицепрезидент.

Треньорът Карло Анчелоти започна мача с повече резервни състезатели, докато колегата му Валтер Мадзари подходи малко по-различно. Новината от лагера на Реал преди мача беше е завръщането на Кристиано Роналдо от ваканция. Днес той се присъедини към съотборниците си, но остана в Лос Анджелис.

"Белия балет" започна вихрено мача. Още в третата минута Гарет Бейл уцели гредата след удар с глава. В 10-ата минута уелсецът ознаменува агресивната си игра, след като откри резултата с удар от над 25 метра.

След гола Реал продължи да бъде по-активният отбор на терена и само серията от добри спасявания на Ханданович спасиха Интер от второ попадение. Отново Гарет Бейл беше в основата на сериозна опасност в 30-ата минута, но стражът на Интер беше на мястото си. Именно стабилната игра на вратарите се оказа ключът към успеха на Интер впоследствие.

През второто полувреме Интер заиграха по-добре и стигнаха до изравнителен гол чрез Мауро Икарди в 68-ата минута. Той се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу новото попълнение Неманя Видич.

Резултатът се запази докрая и според правилника на турнира се пристъпи направо към изпълнение на дузпи. Реал стъпи накриво още в първото изпълнение, след като Карисо спаси удара на Иско. Аржентинският страж отрази и изстрела на Ияраменди. Последната и победна дузпа за Интер отбеляза Икарди, който вкара и изравнителния гол в редовното време.

Реал Мадрид - Интер 1:1 (2:3 при дузпите)

1:0 - Бейл (10)
1:1 - Икарди (68-дузпа)

Стартови състави:

Реал: Лопес, Пепе, Бейл, Карвахал, Начо, Иско, Ияраменди, Медран, Васкес, Йоренте, Де Томас.

Интер: Ханданович, Джонатан, Хуан Жезус, Икарди, Видич, Кузманович, Бота, Оби, Додо, Ранокия, Д'Амброзио.