Тошко Неделев титуляр в генералната репетиция на Майнц 05

Българският талант Тодор Неделев записа 45 минути за Майнц 05 в последната контрола на отбора преди началото на сезона с битките в Лига Европа след седмица. По-рано днес 21-годишният футболист излезе като титуляр в срещата с английския четвъртодивизионен Бъртън Албиън, която германците спечелиха с 1:0. Проверката се игра на базата на английския национален отбор в Стефърдшиър. Единственото попадение дойде чак в 88-ата минута, когато Коо Жа-Чеол реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Шинджи Оказаки.

Наставникът Каспер Юлмен заложи на два различни състава през полувремената, но поредното попадане на Неделев сред стартовите 11 е показателно, че този сезон на него може би ще се разчита повече.

На 31 юли Майнц 05 приема гръцкия Астерас Триполис в първа среща от Третия предварителен кръг на Лига Европа.