Челси надви Уимбълдън след обрат от 0:2 и два гола на Тери (видео)

Отборът на Челси надви с 3:2 Уимбълдън в контролна среща. Елитният тим губеше с 0:2 до 74-ата минута, но с късни голове успя да се поздрави с победа. Тимът на Жозе Моуриньо получи гол още в първата минута. Негов автор бе Алън Бенет, който се разписа с глава след центриране от ъглов удар. В 40-ата минута Мат Тъбс бе точен за 2:0 от дузпа, след като бе фаулиран от Кюрт Зума в наказателното поле на Челси.

Обратът започна четвърт час преди края. В 74-ата минута защитникът Джон Тери реализира първия гол за Челси, а в 83-ата египетското крило Мохамед Салах изравни резултата, след като получи топката в наказателното поле на Уимбълдън и бранителите не успяха да му попречат да стреля. В последната минута Тери донесе победата на Челси с втория си гол в мача, след като отново, както и при първото попадение, се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Уимбълдън след центриране.

УИМБЪЛДЪН - ЧЕЛСИ 2:3