Голямо разочарование за Италия в последната контрола (видео)

Италия не успя да победи тима на Люксембург в последната си проверка преди началото на световното първенство на стадион "Ренато Кури" в Перуджа. "Адзурите" бяха видимо по-класният тим на терена, но направиха куп пропуски в предни позиции и бяха наказани в края на мача. Резултатът откри Клаудио Маркизио в 9-ата минута, но в 85-ата минута гостите стигнаха до равенството с попадение на Шано. Така Италия продължи лошата си серия от 7 поредни мача без успех на сметката си.

Срещата започна чудесно за италианците, които още в 9-ата минута стигнаха до гол. Марио Балотели центрира за Клаудио Маркизио в наказателното поле и той с глава от близо прати топката в мрежата за 1:0.

След това "адзурите" създадоха още няколко голови възможности. В 15-ата минута Антонио Кандрева изведе Балотели в наказателното поле, но ударът му премина над вратата. В 29-ата минута отново нападателят на Милан имаше шанс да обстрелва вратата, но от труден ъгъл не успя да преодолее вратаря на съперника.

В 37-ата минута Люксембург също стигна до голово положение, като Йоаким се озова на стрелкова позиция, но прати топката над напречната греда. В 43-ата минута пък Италия пропусна поредната си добра възможност като удар на Андреа Пирло от фаул бе спасен от вратаря, а при последвалия корнер Балотели нацели греда.

И през втората част Италия продължи да атакува, като още в 48-ата минута при една контраатака Балотели бе изведен зад защитата, но стреля покрай вратата. След това в 54-ата минута Кандрева имаше шанс, но ударът му бе до вратата. Три минути по-късно пък отново Балотели нацели гредата.

И след поредицата пропуски на домакините, в 85-ата минута те бяха наказани. След центриране от корнер Шано се извиси и простреля вратата на италианците за крайното 1:1.

Така "адзурите" ще отпътуват за Бразилия в не много добро настроение, като ще трябва да покажат далеч по-добра игра, ако искат да зарадват привържениците си с нещо запомнящо се на световните финали.

Италия - Люксембург 1:1
1:0 Маркизио (9)
1:1 Шано (85)

ИТАЛИЯ: Буфон, Абате, Киелини, Бонучи, Де Шильо, Де Роси, Пирло (Акуилани 72), Маркизио (Пароло 85), Кандрева (Инсиние 78), Верати (Касано 54), Балотели (Черчи 78)

ЛЮКСЕМБУРГ: Морис, Мъч, Шнел, Шано, Филипс, Жерсон (Да Мота 46), Янич, Бенси (Да Граса 79), Янс, Йоаким, Холтер (Шинкер 72)