Волейболните националки се прибраха без Владимир Кузюткин в София

Женският национален отбор по волейбол на България се прибра у нас след участието си на европейската квалификация в Баку (Азербаджан)  без старши-треньорът си Владимир Кузюткин.

Припомняме, че волейболистките ни надиграха основния си съперник Азербаджан с 3:1 в последната среща от втория турнир на квалификацията и с това спечелиха първото място в предварителна група D, като се класираха директно за Евроволей 2015.

След изпълнената задача състезателките ни, които започнаха подготовка за квалификацията директно след първенствата на клубовете си в отделните държави излизат в заслужен отдих. Треньорът Владимир Кузюткин също се възползва от почивката за да се прибере в Русия.

Както писахме вече първият състав на България ще се готви само и единствено за най-престижната надпревара при жените - Гран При и Световното първенство, преди това обаче се налага почивка преди подновяването на подготовката.

Вторият състав на България пък стартира участието си в края на седмицата в Европейската лига 2014, като така младите ни националки ще имат възможност за изява и обиграване.