България започна с лесно 3:0 над Португалия в Баку (ГАЛЕРИЯ)

Волейболистките от националния отбор на България тръгна с лесна победа на втория турнир в Група "D" на европейската квалификация, който се провежда в Азербайджан. Момичетата на новия селекционер Владимир Кузюткин биха категорично Португалия с 3:0 (25:17, 25:17, 25:19) в първия мач от програмата, игран този следобед в Баку.
България започна с лесно 3:0 над Португалия в Баку
По този начин българките продължават да са начело в общото класиране с 10 точки след 3 победи и 1 загуба, а Португалия е на последното 4-то място с 2 точки след 1 победа и 3 загуби. Утре (30 май) във втория ден на турнира българските "лъвици" излизат срещу Гърция, която по-късно днес ще срещне домакините от Азербайджан. Срещата е отново от 14,00 часа българско време.
Българките започнаха мощно и бързо дръпнаха с 15:4 в първия гейм, след което спокойно го взеха с убедителното 25:17. България продължи да доминира и през втората част, която я затвори при същия резултат - 25:17. В началото на третия гейм португалките бяха конкурентноспособни до 14:14, но след това с по-добра игра на блокада и атака българските "лъвици" спечелиха гейма с 25:19, а с това и мача с 3:0.
Най-полезни за българския тим станаха Добриана Рабаджиева (1 блок, 1 ас, 48% ефективност в атака, 71% позитивно и 43% перфектно посрещане) и Емилия Николова (1 блок, 2 аса и 56% ефективност в атака) съответно с 14 и 13 точки за победата. Много силен мач изигра и капитанката Страшимира Филипова, която добави 12 точки (3 блока, 1 ас и 62% ефективност в атака) за успеха. За португалките влязлата като резерва Карла Соуса завърши със скромните 9 точки.
ПОРТУГАЛИЯ - БЪЛГАРИЯ 0:3 (17:25, 17:25, 19:25)
ПОРТУГАЛИЯ: Фабиола Гомеш 8, Беатрис Сантош 2, Ванеса Йоланда Родригеш 5, Марта Хурст 1, Вивиане Изидоро 3, Жоана Полидо 3 - Жоана Резенде-либеро (Карла Соуса 9, Таня Оливейра, Карина Моура 5, Жоана Нето, Даниела Лурейро-либеро)
Старши-треньор: Фернандо Луиш Соуса
БЪЛГАРИЯ: Диана Ненова 1, Емилия Николова 13, Елица Василева 8, Добриана Рабаджиева 14, Страшимира Филипова 12, Христина Русева 9 - Десислава Николова-либеро (Лора Китипова, Кремена Каменова, Славина Колева)
Старши-треньор: Владимир Кузюткин.

СНИМКИ: CEV.LU

ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - ПОРТУГАЛИЯ 3:0 - ТУК!!!