Засраменият Хамбургер ШФ оцеля (видео)

Славният Хамбургер ШФ направи безценно 1:1 при гостуването си на Гройтер Фюрт в реванша от плейофа за място в Първа Бундеслига и се спаси от изпадане. Първата среща на "Имтех Арена" преди три дни беше завършила 0:0 и играчите на Мирко Сломка оцеляха само заради правилото за повече отбелязани голове на чужд терен. Така "Шпортферайн" остава единственият клуб в Германия, който никога не е изпадал от елитната дивизия. Дори Байерн (Мюнхен) се е разделял с мястото си в най-горната група, като това става през 1955 г.

Гройтер Фюрт беше завършил на трето място във Втора Бундеслига и затова се наложи да играе бараж.

Голмайсторът на Хамбургер Пиер-Мишел Ласога заби важното попадение след 14 минути игра, като засече с глава центриране на Рафаел ван дер Ваарт от корнер. Секунди преди гола шут на Хакан Чалханоолу се отби в страничната греда на вратата на домакините.

Както обаче често се случваше през целия сезон, през второто полувреме Хамбургер стана неузнаваем и футболистите на Гройтер Фюрт наложиха натиск. Логично в 59-ата минута Щефан Фюрстнер изравни и върна интригата.

До края на мача се игра основно в половината на гостите, като особено инфарктни бяха последните няколко минути, в които баварците като по чудо не реализираха второ попадение, което щеше да изхвърли "червените шорти" от групата.

Единствената неприятната новина за Хамбургер от днес е свързана със защитника Йоан Джуру, който през първото полувреме счупи шиен прешлен и беше заменен.

Така от следващия сезон Първа Бундеслига ще има само два нови члена - Кьолн и Падерборн 07, докато изпадащите са Айнтрахт (Брауншвайг) и Нюрнберг.

ГРОЙТЕР ФЮРТ - ХАМБУРГЕР ШФ 1:1 (0:0 в първия мач)
0:1 Ласога (14)
1:1 Фюрстнер (59)

Гройтер Фюрт: Хезл, Брозински, Маврай, Рьокер, Баба, Фюрстнер, Спарв (77-Шукало), Щийбер, Вайланд, Аземи, Джурджич (72-Фюлкруг)

Хамбургер ШФ: Дробни, Дийкмайер, Джуру (31-Мансиен), Вестерман, Ирачек, Бадел, Арслан (64-Ринкон), Чалханоолу, Ван дер Ваарт (75-Теше), Янсен, Ласога

Рефер: Кнут Кирхер
Стадион: "Троли Арена", Фюрт