Лил удържа третото място

Отборът на Лил победи с 4:1 като гост Лориен и завърши на трето място в крайното класиране на френското първенство. По този начин футболистите на старши треньора Рене Жирар заслужиха правото да участват в Шампионската лига. Конкурент на Лил за третата позиция беше Сент Етиен, който безпроблемно се наложи срещу изпадналия Аячо с 3:0, но това не беше достатъчно, за да измести "песовете".

Успехът на Лил беше изкован през второто полувреме с голове на Нолан Ру и Саломон Калу. Бившият нападател на Челси се разписа и преди почивката, когато изравни резултата, след като Жереми Алиадиер бе открил резултата в полза на домакините от Бретон. В самия край на двубоя пък Грегори Бурион си отбеляза автогол.

Въпреки загубата, Лориен изпраща добър сезон, в който заъвршва на 8-о място в Лига 1.