Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Голов трилър в Плевен! Спартак – Партизан 3:3

Дербито на Плевенска област завърши без победител. В мач от 27-ия кръг на Северозападна В група Спартак и Партизан (Червен бряг) приключиха 3:3. Съперниците си поделиха по едно полувреме. Първото бе за гостите. Те материализираха превъзходството си за 11 минути. В 26-ата Мартин Велев засече с глава центриране на съотборник за 0:1. В 37-ата голмайсторът изведе Петьо Славчев на стрелкова позиция и той не сгреши - 0:2. Веднага след това Милен Тодоров остави червенобрежкият тим с 10 футболисти. Само за 2 минути той си изкара 2 жълти картона за нарушения и реферът Павел Мичев му вдигна и червен.

След почивката Спартак натика съперника си в половината му. След центриране на Пламен Илиев в 62-ата минута Цветослав Игнатов си вкара автогол за 1:2. 13 минути по-късно Любомир Тодоров изравни с глава. Секунди по-късно гостите проведоха единствената си сносна атака за второто полувреме и отново ликуваха – 2:3 след диагонален шут на Станислав Краев. Едва в даденото от съдията продължение Любомир Тодоров фиксира крайното 3:3. На два пъти и гредите помогнаха на вратаря на Партизан Николай Христов след удари на Станислав Маринов и Любомир Тодоров.