Стоук завърши сезона с победа над Уест Бромич (видео)

Стоук Сити завърши сезона в Премиър лийг с победа като гост с 2:1 над Уест Бромич Албиън, осигурявайки си деветата позиция в крайното класиране. Чарли Адам се превърна в герой за водения от Марк Хюз отбор, реализирайки победното попадение три минути преди изтичането на редовното време. Именно Стоук поведе чрез автогол на Гарет Макоули в 22-та минута, но след това Стефан Сесеньон изравни малко след началото на второто полувреме.

Домакините от Уест Бромич бяха по-активният тим в началните минути на "Дъ Хоутърнс" и още в третата минута имаха шанс да открият резултата чрез Сесеньон. Халфът уцели греда от непосредствена близост след изпълнение на корнер. "Дроздовете" продължиха с натиска, но не успяваха да стигнат до попадение.

Първото попадение в мача падна след 20 минути игра и бе в полза на гостите от Стоук Сити. Марко Арнаутович направи отличен пробив и центрира топката ниско, а Макоули я насочи в мрежата на собствения си вратар Бен Фостър за 0:1.

Преди почивката играчите на Пепе Мел имаха шанс да изравнят, след като в 35-та минута Саид Берахино засече добър пас на Крис Брънт отляво, но защитник на "грънчарите" изби топката. Резултатът остана непроменен след едно полувреме игра - 0:1.

Домакините имаха нужда от само 10 минути, за да стигнат до изравнителен гол. Сесеньон направи резултата 1:1 в 55-ата минута, след като този път не пропусна и прати топката в долния ляв ъгъл на Сьоренсен след асистенция на Крейг Доусън.

В редиците на домакините настъпи оживление и Юсуф Мулумбу пропусна да изведе Уест Бромич напред, след като прати топката в гредата в 60-ата минута на двубоя.

Виктор Аничебе можеше да вкара втори гол за Уест Бром, но ударът му в 83-та минута мина над гредата, след като преди това се освободи по чудесен начин от опеката на Муниеса.

Отговорът на Стоук не закъсня и само минута по-късно Чарли Адам мина без проблеми през защитата на У.Б.А. и направи резултата 1:2 с премерен удар от границата на наказателното поле.

Домакините завършват сезона точно над изпадащите.