Аугсбург спечели, но напразно (видео)

Тимът на Аугсбург победи с 2:1 Айнтрахт (Франкфурт) пред собствена публика, но трите точки и отличното представяне на отбора в края на сезона се оказаха недостатъчни за отбора на Маркус Вайнцийрл да се класира в европейските клубни турнири.

Домакините можеха да достигнат до историческо първо евроучастие при евентуална грешна стъпка на конкурента им за седмото място Майнц 05, но това не се случи и успехът им на "СГЛ Арена" в крайна сметка се оказа безсмислен.

Гостите откриха резултата в 15-ата минута чрез Хоселу, който засече с глава центриране на Юнг. Рангар Клаван обаче възстанови равенството преди да са изминали и 30 минути игра след центриране на Тобиас Вернер. Крайното 2:1 оформи Андре Хаан също с глава.