Пет гола в протоколен мач в Хановер (видео)

Отборът на Хановер 96 надви с 3:2 Фрайбург в двубой от последния кръг на германското първенство. Срещата беше лишена от тежестта на участие в Европа или оцеляване. Шаболш Хущи (45), Жонатан Шмид (50), Артьом Рудневс (65), Филип Цюлехнер (78) и Едгар Приб (80) направиха головото шоу.

През първата част играта в северния град беше изравнена. Долносаксонският тим успя да се възползва от последния дъх на полувремето и реализира попадение. Хущи вкара красив гол от 17-метров пряк свободен удар - 1:0.

След почивката головете заваляха. Шмид изравни след пас на Дарида. Четвърт час по-късно резервата Рудневс изведе домакините напред след асистенция на Битенкурт. Цюлехнер направи 2:2 в 78-ата минута. В 80-ата, само две минути след влизането си в игра, Приб вкара за крайното 3:2.

Снимка: Getty Images/Guliver