Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Шалке завърши със стил, Нюрнберг вече не е на елитната карта

Отборът на Шалке 04 разби с 4:1 гостуващия Нюрнберг в двубой от последния кръг на Бундеслигата, игран пред 61 973 зрители на "Фелтинс Арена". "Миньорите" предварително си бяха осигурили място в Шампионската лига, докато франките изпаднаха във Втора Бундеслига. Жоел Матип (6), Роман Нойщедтер (45), Юлиан Дракслер (75) и Чинеду Обаси (90+2) вкараха за тима от Гелзенкирхен. Голаджията на Нюрнберг Йосип Дърмич вкара 17-ия си гол в шампионата в 91-ата минута.

"Кралскосините" бяха много по-силни през първото полувреме и заслужено взеха аванс от два гола. В шестата минута Жоел Матип засече с глава след корнер и откри резултата. Момчетата на Йенс Келер продължиха да диктуват темпото и стигнаха до второ попадение секунди преди почивката. Роман Нойщедтер се разписа за 2:0 с удар от девет метра в близкия ъгъл.

След почивката Шалке отново беше по-добрият отбор и продължи да създава положения. В 75-ата Юлиан Дракслер се разписа за класическа преднина след самостоятелна акция и чудесен удар. Дракслер, Обаси и Хьоведес изпуснаха добри положения. В 91-ата минута Дърмич завърши силния си сезон с нов гол, макар и почетен на празна врата. Секунди преди финала Обаси оформи крайното 4:1 след неумела намеса на вратаря.

Снимка: Getty Images/Guliver