Наполи официално е в ШЛ след класика над Каляри (видео)

Отборът на Наполи и на теория вече си гарантира, че догодина отново ще играе в Шампионската лига след като тази вечер спечели категорично с 3:0 домакиството си на Каляри от 36-ия кръг на своя "Сан Паоло". Така "небесносините" ще завършат на 3-ото място в класирането. Дрис Мертенс от дузпа в 33-ата минута, Горан Пандев в 43-ата минута и Блерим Джемайли в 57-ата минута донесоха победата на домакините тази вечер.

Наполи доминираше през първото полувреме. Още в 3-ата минута се стигна до страхотно разбъркване в наказателното поле и на няколко пъти удари бяха блокирани пред голлинията, но топката така и не се озова във вратата. След това Марек Хамшик стреля неточно, а Каляри отговори с шанс пред Никола Муру, който не затрудни Хосе Рейна.

В 28-ата минута страхотен удар на Блерим Джемайли бе спасен от вратаря, а след това и гредата помогна да не се стигне до гол. Веднага след това швейцарецът имаше нов шанс да обстрелва вратата, но отново Марко Силвестри спаси.

Все пак в 32-ата минута Горан Пандев бе съборен от Даниеле Конти за дузпа, а Дрис Мертенс бе точен от бялата точка за 1:0. Десет минути по-късно Наполи удвои преднината си като грешка в защитата на гостите изведе Хосе Кайехон, който върна за Пандев и той от близо направи 2:0.

Наполи продължи да бъде по-добрият тим и през втората част и в 53-ата минута Горан Пандев спечели дузпа за своя тим, а вратарят Силвестри бе изгонен за нарушението срещу македонеца. Марек Хамшик обаче не успя да отбележи 11-метровия наказателен удар. Все пак в 57-ата минута домакините окончателно решиха всичко в мача след като удар на Пандев бе спасен от вратаря, но Джемайли при добавката прати кълбото във вратата за крайното 3:0.

Така Наполи официално ще завърши на 3-ата позиция в класирането, като вече има актив от 72 точки и не може да бъде изместен от там в оставащите два мача до края на сезона. Каляри пък запазва 15-ото си място с 39 точки.