Локо Сф оцеля след бой над Славия, "белите" трагични и продължават да треперят (видео)

Отборът на Локомотив (София) със сигурност ще играе в "А" група и през следващия сезон. Столичните железничари се наложиха над Славия с 2:0 в мач от 37-ия кръг от "А" група.

Три кръга преди края на първенството воденият от Димитър Васев тим дръпна пред Черноморец със седем точки и стана недостижим за "акулите", тъй като до приключване на шампионата двата тима има да изиграят по два мача и по един път да почиват.

От своя страна пък "белите" ще продължат да треперят, макар че шансът им да останат в групата на майсторите е значително по-голям от този на Черноморец. Столичани имат преднина от две точки и мач по-малко.

Първото попадение реализира Маркиньос в 10-ата минута с глава, след центриране от корнер. В 80-ата минута Димитър Илиев донесе спокойствие на своя тим след като вкара втори гол. Нападателят се освободи от противников футболист и отблизо не остави шанс на Петков.

Срещата започна с опасно положение пред вратата на гостите. Маркиньос излезе на добра позиция за стрелба, но се забави и провали атаката. Малко по-късно Галин Иванов напрадна мощно и шутира, но право в ръцете на Божидар Митрев.

В 10-ата минута Маркиньос изведе своя отбор напред в резултата. Бразилецът се разписа с глава, след центриране от корнер.

В 37-ата минута Галин Иванов отправи опасен изстрел с глава, но кълбото профуча на сантиметри от десния стълб.

Домакините отговориха чрез Том, който с лека ръка пропусна чисто положение, стреляйки от отлична позиция право в Георги Петков, който изби в корнер.

Локомотив стартира ударно вторите 45 минути и успя да създаде две чисти голови положения. В 50-ата минута Матютю излезе под ъгъл сам срещу Петков, но не успя да го преодолее. Малко по-късно Даниел Генов повтори упражнението, пропускайки да реализира от няколка метра.

В 84-ата минута удар на Шалаев облиза страничната греда, като преди това се получи рикошет.

До края на мача на терена не се случи нищо интересно и резултатът остана непроменен.

ЛОКО СФ - СЛАВИЯ 2:0

1:0 Маркиньос 10