Лукойл вкара 119 точки в Бургас и се класира за полуфинал

Лукойл Академик надигра по категоричен начин Черноморец в Бургас със 119:79 и затвори четвъртфиналната серия между двата тима с 2-0 победи. В полуфиналите шампионите ще се изправят срещу победителя от двойката Черно море Порт Варна - Ямбол.

"Студентите" наложиха своята воля още през първата четвърт на двубоя и въпреки колебливото начало намериха правилния ритъм, за да поведат с 28:17 след 10 минути игра.

Втората част бе по-равностойна, а Черноморец не позволяваше на съперника да увеличи преднината си драстично, като бургазлии дори свалиха изоставането си до 49:40 три минути преди почивката. Лукойл завърши полувремето силно и двата тима се оттеглиха при резултат 60:44 след 20 минути.

Третата четвърт започна със серия от 16-5 за възпитаниците на Сашо Везенков, които поведоха със 76:49 и тотално убиха интригата. След 30 минути преднината на гостуващия отбор бе 91:59.

Лукойл Академик не намали оборотите и през заключителните 10 минути, когато премина границата от 100 точки, за да триумфира със 119:79 .

Седем играчи на гостите завършиха с двуцифрен точков актив, водени от Юре Лалич с 25 точки и Александър Янев с 24, докато Аландо Тъкър се оттегли с 16.

Любен Пасков вкара 17 за Черноморец, Тодор Тодоров се отчете с 15, а Тодор Захариев и Константин Коев вкараха по 13 точки всеки.

ЧЕРНОМОРЕЦ - ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК 79:119 (17:28, 27:32, 15:31, 20:28)

ЧЕРНОМОРЕЦ: Димитър Рошманов, Богдан Боев 12, Емил Бинев 7, Любен Пасков 17, Тодор Тодоров 15 (Стоил Аладжов 2, Тодор Захариев 13, Константин Коев 13, Симеон Цветков)

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК: Кристофър Дън 13, Божидар Аврамов, Аландо Тъкър 16, Веселин Веселинов 6, Юре Лалич 25 (Марко Килингсуърт 10, Николай Грозев, Антъни Уийдън 14, Александър Янев 24, Чавдар Костов 11)