Терек остави Динамо (Москва) без медали (видео)

Терек победи Динамо (Москва) с 1:0 и почти си гарантира място в Премиер лигата на Русия и през следващия сезон. Отборът от Грозни беше в зоната на изпадащите преди старта на втория полусезон, но със серия от силни игри се изкачи в класирането и вече заема 11-а позиция. Динамо пък окончателно се лиши от шансовете си да завърши в призовата тройка. В оставащите три кръга столичният гранд ще се бори със Спартак (Москва) за четвъртото място

Единственият гол на "Ахмат-Арена" падна в началото на второто полувреме и бе дело на Жозе Маурисио. Бразилският халф се разписа в 54-ата минута след бърза атака и безкомпромисен изстрел, който не остави шансове на стража на гостите Владимир Габулов.

Преди почивката на терена се беше настанила скука, а двамата вратари нито веднъж не трябваше да се намесват сериозно. След гола футболистите на Динамо се активизираха и създадоха няколко добри положения, но стражът на Терек Ярослав Годзюр и защитниците пред него действаха много спокойно и не допуснаха никакви грешки.

Загубата е втора поредна за Станислав Черчесов начело на Динамо и дойде срещу един от бившите му отбори. Феновете на Терек пък вече могат да са по-спокойни, защото любимият им тим има сравнително лесна програма в оставащите три кръга и почти сигурно ще играе в Премиер лигата и през следващия сезон.