Реал Мадрид и Кристиано летят високо преди дуела в Мюнхен (видео)

Отборът на Реал Мадрид разби с 4:0 Осасуна в среща от 35-ия кръг на Примера, играна в испанската столица. Кристиано Роналдо вкара два много красиви гола в шестата и 52-ата минута, а точни бяха още Серхио Рамос (60) и Даниел Карвахал (83). "Белите" показаха, че са в страхотна форма преди големия мач с Байерн (Мюнхен) във вторник вечер и същевременно запазиха шансове за титлата в Ла Лига.

Алваро Мората попадна в стартовия състав вместо Карим Бензема. Асиер Ияраменди, Иско, Начо Фернандес и Рафаел Варан също бяха част от титулярите на Карло Анчелоти. Кристиано Роналдо се появи в игра, а Гарет Бейл остана извън групата. Хави Грасия засложи на 4-2-3-1 с централен нападател Ориол Риера.

Реал Мадрид - Осасуна Преди срещата "белите" представиха спечелената преди десет дни Купа на краля и бяха посрещнат с шпалир от своя съперник. Двубоят, както всички останали в Примера, започна с минута мълчание в памет на починалия вчера бивш наставник на Барселона Тито Виланова.

Още в шестата минута Кристиано реализира превъзходен гол в свой стил. При подаването на Анхел ди Мария обаче сякаш имаше засада. Португалецът овладя на лявото крило и с прекрасна парабола от 22 метра по диагонала не остави шансове на Андрес Фернандес. Това беше гол номер 100 за "седмицата" в шампионатен мач на "Сантиаго Бернабеу".

Реал Мадрид - Осасуна Гостите от "Ел Садар" не се уплашиха от гола и намираха начин да атакуват. В деветата минута Рафаел Варан се справи с остро центриране отляво, за което дебнеше Риера. В 15-ата Алваро Сехудо стреля от по-далечно разстояние, а Диего Лопес се ориентира добре въпреки отклоняването от Рамос. В 23-ата именно капитанът Серхио Рамос се включи остро в наказателното поле и засече центриране отдясно на Роналдо, но над гредата.

Реал Мадрид - Осасуна В 30-ата CR7 изстреля бомбено и фалцово топката от типична позиция за центриране. "Червените" имаха късмет и кълбото профуча покрай далечната греда. В 37-ата всички очакваха нова бомба от фаул. Вместо това головата фурия подаде технично, но Рамос не уцели добре топката от въздуха.

Реал Мадрид - Осасуна В 39-ата стражът на наварци не изби добре при шут на Марсело Вийера, Алваро Мората обаче не намери ъгъл за стрелба. Минута по-късно Андрес Фернандес направи стотното си спасяване в Ла Лига след добра реакция. В 45-ата Лука Модрич отправи изстрел от 20 метра, но Фернандес успя да избие.

Реал Мадрид - Осасуна В 47-ата Емилиано Арментерос опита красив ножичен удар, но топката излезе в аут. В 50-ата Модрич намери прекрасно топката от дъгата, придаде й сила, но тя размина сглобката за няколко  десетки сантиметра. В 52-ата на сцената отново излезе Кристиано Роналдо. Португалецът отново вдигна публиката на крака със зрелищен гол.

Реал Мадрид - Осасуна Португалецът шутира извън наказателното поле и безпощадно намери далечния ъгъл с маркова парабола, за която сякаш допринесе и леко отклоняване. Това беше гол номер 30 за Роналдо в Ла Лига. В 60-ата поредното включване на Рамос в атака донесе гол. Анхел ди Мария центрира отдясно с левия крак и андалуският бранител насочи точно с глава в мрежата - 3:0.

В 62-ата Анчелоти извади Роналдо, за да му даде почивка преди дуела с Байерн (Мюнхен) във вторник. На неговото място се появи дефанзивният Каземиро. Анхел ди Мария и Модрич също спестиха сили. В 83-ата Иско даде приказен пас зад гърба на защитата и Даниел Карвахал реализира с глава. В 90-ата гол на Мората не беше зачетен заради нарушение.

Реал Мадрид - Осасуна Реал Мадрид отново се изкачи на второто място и дебне за грешки на Атлетико.

Снимки: Getty Images/Guliver