Спартак (Москва) претърпя ново унижение (видео)

Свободното пропадане на Спартак (Москва) продължава с пълна сила. От фаворит за титлата преди началото на втория полусезон, столичният гранд стигна до ситауция, в която не е сигурен дори ще успее ли да се класира за Лига Европа. Дори и след уволнението на Влаерий Карпин, резултатите на тима са трагични. Днес "червено-белите" допуснаха обрат при гостуването си на Рубин и отстъпиха с 1:2. Победното попадение за домакините от Казан отбеляза бившия футболист на Спартак Александър Прудников в добавеното време.

Преди почивката мачът беше равностоен, като и двата тима действаха прекалено предпазливо. Въпреки това, Спартак можеше да поведе, но пропуски направиха Патрик Еберт и Юра Мовсисян. За Рубин най-близо до гола беше новата звезда на тима Сардар Азмун.

Резултатът беше открит в 56-ата минута, когато Мовсисян вкара много красив гол. Арменският национал овладя топката пред наказателното поле на домакините, финтира защитник и с мощен шут под гредата разстреля Сергей Рижиков. Отговорът на Рубин не закъсня. Съставът на Ринат Билялетдинов изравни с попадение на Марко Девич, който се отскубна от опеката на Дмитрий Комбаров след центриране на Павел Могилевец и насочи топката в мрежата.

Съперниците всячески търсеха победата в оставащото време, но късметът се усмихна на Рубин. Във втората минута на допълнителното време резервата Прудников направи перфектно двойно подаване с Олег Кузмин, а плътният му удар по земята не остави никакви шансове на Андрей Дикан.

Така Рубин сложи край на серията си от три поредни загуби и заема 10-о място в класирането с 31 точки. Спартак е 5-и с 44 пункта.