Кардиф подели точките със Стоук след дузпи (видео)

Кардиф пропусна добра възможност да спечели важни три точки в битката за оцеляване, след като завърши 1:1 със Стоук Сити на "Кардиф Сити Стейдиъм". Два гола от дузпи решиха двубоя. Марко Арнаутович изведе "грънчарите" напред в самия край на първата част, а Питър Уитингам изравни в 51-ата минута.

Най-интересните събития пред първото полувреме се разиграха непосредствено преди неговия край. В 44-ата минута Питър Уитингам изпълни много добре пряк свободен удар, но в последния момент Бегович успя да избие топката, след което тя срещна гредата. В добавеното време Хауърд Уеб отсъди дузпа в полза на гостите заради това, че Бо-Кюнг събори Одемвинги. Решението на главния рефер беше бурно оспорвано от домакините. Марко Арнаутович бе точен от бялата точка - 0:1.

Шест минути след подновяването на играта Уеб отсъди нова дузпа - този път в полза на Кардиф, заради нарушение на Нзонзи срещу Кемпбъл. Уитингам реализира 11-метровия наказателен удар, с което изравни резултата.

В 58-ата минута попадение на Кала бе отменено заради засада, а в добавеното време удар на Джонатън Уолтърс срещна гредата. Така двата отбора си разделиха токите от  този двубой.