Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Спартак (Плевен) без проблеми в Левски

Категорична победа с 3:0 постигна плевенския Спартак при гостуването си в град Левски на едноименния тим в мач от 22 кръг на Северозападната В група. Плевенчани бяха с класа над съперника и дори можеха да спечелят още по-убедително. Победата изкова тандемът Альоша Илиев – Йоан Петков, който изработи и реализира трите попадения. Първо в 26-ата минута двамата разиграха комбинация, при която Илиев промуши Веселин Ганчев за 1:0. Домакините опитаха да отвърнат на удара, но крилата им подряза втория гол в 46-ата минута дело на Йоан Петков. Шест минути по-късно Илиев и Петков отново разцъкаха и последния изпрати за трети път топката в мрежата зад левскарския страж.