Хеттрик на Палоски поведе "летящите магаренца" към спасение (видео)

Отборът на Киево постигна изключително важна победа с 4:2 при гостуването на Ливорно в пряк сблъсък за оцеляването в Серия “А”. Герой за “летящите магаренца” се превърна Алберто Палоски, който отбеляза хеттрик за своите и вече има 13 попадения за сезона в калчото. Юношата на Милан първо изравни още в 9-ата минута, след като в 6-ата Лука Силигарди бе дал преднина на тосканците. Бившият младежки национал на “Скуадра адзура” след това подаде на Сирил Теро в 23-ата минута, който даде преднина на Киево.

Последва много спорна дузпа за домакините, реализирана от голаджията Паулиньо за моментното 2:2, което бе негов 13-и гол. В последната минута на първата част Палоски бе точен с пета, а в 56-ата минута от дузпа 24-годишният нападател оформи крайното 4:2 и донесе ценни три точки за отбора си.

Киево вече има 30 точки и заема 16-то място след 33 кръга, 20-а загуба пък остави Ливорно на 18-о място с 25 точки.