Нефтохимик нанесе първо поражение на Берое (видео)

Тимът на Нефтохимик нанесе първа загуба на Берое в плейофите, след като спечели с 1:0 срещата от 33-ия кръг на "А" група. Ерай Карадайъ вкара единствения гол в 14-ата минута.

Гостите имаха отлична възможност да открият резултата още в 8-ата минута, но изстрел от фаул на Стефан Спировски намери дясната греда. След това топката се търколи по голлинията, но бе изчистена.

Бургазлии отговориха в 14-ата минута, когато Ивелин Янев проби по лявото крило и пусна към Карадайъ, който от няколко метра се разписа.

Футболистите на Берое се активизираха след гола и започнаха да търсят път към изравняването. В 24-ата минута Жуниор Мпиа стреля слабо с глава, но Костадин Георгиев изравни. След това Спировски, Георги Андонов и Владимир Зафиров можеха да се разпишат, но не бяха точни.

Старозагорци бяха по-дейният тим и след почивката. Те успяха да окажат сериозен натиск, но липсата на идеи отново не им позволи да стигнат до гол. В дълги периоди от втората част те разчитаха на далечни центрирания, което не доведе до желания резултат. Резервата Виктор Шишков имаше възможност да стреля с глава в няколко ситуации, но без успех.

В петте минути добавено време играта се пренесе изцяло пред и в наказателното поле на Нефтохимик, но до гол така и не се стигна.