18-о и 20-о място за България в многобоя за СК по художествена гимнастика в Песаро

Българката Невяна Владинова завърши 18-а, а Радина Филипова е 20-а в многобоя при жените на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в италианския град Песаро. Владинова събра сбор от 65.548 точки, след като получи оценки 16.766 точки на обръч, 15.333 точки на топка, 16.583 точки на бухалки и 16.866 точки на лента. Филипова беше оценена с 15.800 точки на обръч, 16.566 точки на топка, 16.566 на бухалки и 16.550 точки на лента. тя има сбор от 65.482 точки. Нито една от двете българки не успя да се класира за финалите на отделните уреди.

Шампионка в многобоя стана Яна Кудрявцева (Русия) със 74.616 точки, следвана от сънародничката си Маргарита Мамун със 72.999 точки и Яна Ризатдинова (Украйна) със 71.532 точки. В състезанието участваха 50 гимнастички при жените и 19 ансамбъла. По-късно днес са финалите на отделните уреди.

При ансамблите и на двата финала ще участва отборът на България, който спечели бронз в многобоя вчера. На международния турнир при девойките Катерина Маринова е финалистка на обръч, бухалки и лента.