Националният ансамбъл на България спечели бронзов медал в многобоя на турнира от СК

Националният ансамбъл на България за жени спечели бронзов медал в многобоя на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в италианския град Песаро. Възпитаничките на Ина Ананиева събраха сбор от 34.483 точки.

Снощи те получиха втора оценка на съчетанието с 5 пет чифта бухалки - 17.250 точки, а днес на три топки и две ленти са с четвърта оценка от 17.233 точки. Така българките в състав Ренета Камберова, Михаела Маевска, Цветелина Найденова, Цветелина Стоянова и Христиана Тодорова се класираха и за двата финала, които са утре.

Шампион стана Италия с 35.400 точки (17.650 на топки и ленти и 17.750 точки на бухалки). На второ място е Беларус с 34.499 точки (17.533 и 16.966). В топ шест са още Япония с 34.383 точки, Израел с 34.100 точки и Азербайджан с 33.666 точки.

В надпреварата участват 19 ансамбъла, но сред тях не е Русия. В международния турнир при девойките България, в състав Катерина Маринова и Ася Иванова, завърши на седмо място със сбор от 88.665 точки.

Шампион е Русия с 99.282 точки. Катерина Маринова утре ще играе на финалите на три от четирите уреда - обръч, бухалки и лента. Според регламента на финал има само по една гимнастичка от страна.

На бухалки днес Маринова получи оценка 14.716 точки, а на лента 15.400 точки. Иванова е с 14.400 точки на бухалки и 14.816 точки на лента.

При жените след първите два уреда в многобоя (обръч и топка) Радина Филипова е 22-а, а Невяна Владинова - 26-а. В турнира за отличията спорят 50 гимнастички. Надпреварата на бухалки и лента е по-късно тази вечер, когато ще станат ясни призьорките в многобоя.

Начело след половината от състезанието е Яна Кудрявцева (Русия) с 37.300 точки, следвана от сънародничката си Маргарита Мамун с 37.183 точки и Яна Ризатдинова (Украйна) с 36.066 точки.