Виляреал избухна в радост в 95-ата минута (видео)

Отборът на Виляреал запази шансове за класиране в Шампионската лига след мъчна победа с 1:0 над Леванте във валенсианско дерби от 33-ия кръг на Примера. Жереми Пербе вкара в 95-ата минута и вдигна тима на Марселино Гарсия Торал до шестата позиция.

Преди почивката "жълтите" владееха топката, но съумяха да вземат голов аванс. В 12-ата Жонатан Перейра даде голов пас, Кейлър Навас се хвърли на земята и с крак успя да спаси. В 16-ата Серхио Асенхо беше на мястото си и предотврати автогол.

В 23-ата Виктор Касадесус стреля с глава над гредата след центриране на Рубен Гарсия. В 28-ата Оливер Торес шутира мощно, но Лукас Винтра спря гола. В 42-ата Винтра беше близо до гол след корнер.

И през втората част продължиха неточните действия в нападение на двата отбора. В 50-ата резервата Хави Акино не уцели вратата. Последваха наистина скучни минути, които отегчиха 15 535-те зрители по трибуните на "Ел Мадригал". Всичко клонеше към скучно реми, когато Жереми Пербе донесе успеха в последния дъх на двубоя. При дадени четири минути добавено време "подводницата" успя да отбележи в 95-ата: центриране от фаул и точно засичане с глава към далечния ъгъл.

Снимка: Getty Images/Guliver