Милан продължава възхода си с изстрадан успех над Дженоа (видео)

Отборът на Милан продължи възхода си от последните седмици, като постигна изстрадан успех с 2:1 в гостуването си на Дженоа в последен мач от 31-ия кръг на Серия "А". "Росонерите" в дълги периоди от мача бяха притискани от своя съперник, но показаха отлична ефективност в предни позиции и се възползваха от своите шансове. В 20-ата минута Адел Таарабт откри резултата, а Кейсуке Хонда удвои в 56-ата. Марко Мота върна едно попадение за "грифоните" в 73-ата минута, но гостите удържаха крехката си преднина и взеха трите точки.

В началото срещата бе сравнително равностойна, но Милан издебна своя шанс и в 20-ата минута стигна до откриване на резултата. Адел Таарабт бе оставен да напредне през центъра на терена, той си освободи пространство за удар и с прекрасно изпълнение от около 25 метра не остави шансове на вратаря за 0:1.

До края на полувремето обаче Дженоа бе отборът, който доминираше. Домакините се хвърлиха в атака и създадоха няколко интересни положения през Кристиан Абиати. В 36-ата минута страхотен шут на Андреа Бертолачи профуа покрай вратата. В 41-ата минута пък при едно остро центриране Филип Мексес в опит да изчисти за малко да прати топката в собствената си врата.

И второто полувреме започна с натиск на "грифоните". В 51-ата минута Йоанис Фетфацидис отправи бомбен шут, но Крисниат Абиати спаси. Две минути по-късно пък Де Майо с глава стреля над вратата. Милан пък изглеждаше притиснат до стената, но въпреки това в 56-ата минута гостите организираха прекрасна контраатака при която Адел Таарабт с далечен пас намери Кейсуке Хонда, който финтира защитник и чукна топката над плонжа на вратаря, за да удвои преднината на своя тим с първото си попадение в Серия "А".

Домакините обаче не се предадоха и в 59-ата минута Алберто Джилардино се отскубна на добра позиция, но стреля във вратаря. В 73-ата минута пък резултатът бе намален след като при центриране от корнер топката стигна до Марко Мота, който отправи удар от движение, кълбото се отби от напречната греда и след това от тялото на Абиати влезе във вратата. В 75-ата минута генуезци можеха да стигнат и до равенството, но страхотен удар на Стефано Стураро бе спасен великолепно от Абиати, а при последвалото разиграване и Филип Мексес трябваше да чисти от голлинията.

В крайна смекта обаче Милан удържа натиска на своя съперник и записа трети пореден успех на сметката си. Така тимът заема 11-ата позиция с 45 точки, докато Дженова е на 13-ото място с 39 точки.