Локомотив премаза Волга и се върна на върха (видео)

Локомотив (Москва) победи без никакви затруднения Волга с 3:0 и се върна на първо място във временното класиране на руската Премиер Лига. Двубоят се разви по изключително благоприятен начин за домакините, които в 25-ата минута получиха числено предимство, след като Пьотър Полчак получи директен червен картон. Като последен в отбраната на Волга, защитникът събори Н'Дойе на границата на наказателното поле и закономерно бе изгонен. Само шест минути след това московчани получиха и дузпа след единоборство между Ковалчук и Майкон. Александър Самедов бе точен от бялата точка за 1:0.

В самото начало на втората част Майкон Маркес удвои. Самедов проби добре по десния фланг, след което пусна към бразилеца, който простреля Парейко, пращайки топката под напречната греда. Даме Н'Дойе оформи класиката в 72-ата минута, след като бе изведен от Майкон и пусна топката покрай стража на гостите.

С успеха "железничарите"  отново се върнаха на върха с точка аванс пред Зенит, докато Волга остава на предпоследно място с актив от 18 т.