Ростов спечели южното дерби

С голове на преотстъпените от Спартак (Москва) Жано Ананидзе и Артьом Дзюба Ростов удари с 2:0 като гост Краснодар в южното дерби от 24-ия кръг на руската Премиер лига. Тимът от Ростов на Дон доминираше и заслужено стигна до успеха, след който заема 8-о място в класирането с 35 точки. Краснодар е 6-и с 40 пункта.

Ростов показа нееднократно през сезона, че не се притеснява да играе като гост и натрупа доста точки на чужд терен. Отборът на Миодраг Божович започна със самочувствие и Хървойе Милич и Дмитрий Полоз отправиха опасни изстрели към вратата на Андрей Синицин.

Към края на полувремето Краснодар изравни играта, но точно тогава падна гол в полза на гостите. След центриране на Тимофей Калачов Дзюба стреля коварно, Синицин спаси удара му, но при добавката на Ананидзе беше безпомощен - 0:1.

След почивката бившият халф на Левски Жоао Жоазиньо се активизира и атаките на "биковете" станаха по-остри. Роман Широков също се опита да внесе малко ред в действията на домакините, които обаче така и не успяваха да намерят път към вратата на Антон Амелченко.

Така се стигна до последната минута, когато Андреас Гранквист фаулира в наказателното поле Дзюба и потърпевшият реализира отсъдената дузпа. Това бе 14-и негов гол през сезона и той се изравни на върха в листата на стрелците със Сейду Думбия от ЦСКА (Москва).