Верона отмъсти на Киево в градското дерби (видео)

Отборът на Верона победи градския си съперник Киево с 1:0 в дербито от 32-ия кръг в Серия "А". Така символичните гости в този мач отмъстиха за поражението през първия полусезон със същия резултат. Единственият гол в мача отбеляза ветеранът Лука Тони в 65-ата минута и така Верона запази реални шансове да се бори за място в Европа.

В началото на мача Киево започна по-добре и още в 3-ата минута Бощиян Сесар стреля с глава, но вратаря спаси. След това обаче Верона бе далеч по-активният отбор. В 26-ата минута Лука Тони стреля с глава от близо, но вратаря спаси. В 45-ата минута пък страхотен далечен шут на Емил Халфредсон се отби от гредата.

И през втората част символичните гости доминираха. В 50-ата минута страхотен удар на Ромула бе спасен от Микаел Агаци. Три минути по-късно след чудесна контра Хуан Мануел Итурбе изведе Тони в наказателното поле, но от близо той не успя да преодолее вратаря. В 60-ата минута и Итурбе стреля опасно и отново Агаци с прекрасно спасяване опази вратата си.

Натискът на Верона обаче даде резултат в 65-ата минута. Тогава топката бе центрирана балонно в наказателното поле, но Лука Тони успя да се пребори с двама защитници и от близо добута кълбото в мрежата - 0:1.

Едва след този гол Киево реши да се хвърли в атака и създаде няколко много добри възможности, но вратарят Рафаел не допусна да се стигне до изравняване.

С този успех Верона излезе на 8-ата позиция в класирането с 46 точки и само три по-малко от 5-ия Интер. Киево пък продължава да трепери за мястото си в елита, като запазва 16-ото място с 27 точки в актива си.