Ман Юнайтед натрупа самочувствие преди Мача на истината (Видео)

Английският шампион Манчестър Юнайтед вдигна сериозно самочувствието си преди решителния двубой с Байерн (Мюнхен) от 1/4-финалите в Шампионската лига, след като се разправи по категоричен начин с Нюкасъл и го разби с 4:0 на неговия "Сейнт Джеймсис Парк". Хуан Мата реализира два гола и асистира на резервата Аднан Янузай, а Хавиер Ернандес добави още един за разгромната победа на "червените дяволи", която доближи отбора на три точки от петия в класирането Евертън и им позволи да изпреварят Тотнъм за шестото място. 20-кратните шампиони тотално надиграха съперника и напълно заслужено регистрираха изразителния успех на своя сметка. Нюкасъл пък падна за четвърти път в последните си пет мача и продължава агонията си в края на шампионата.

Испанската звезда на Ман Юнайтед Хуан Мата откри резултата от фаул в 39-ата минута с отлично изпълнение. Той завъртя топката над стената и право в левия ъгъл зад Роб Елиът, аз да не остави никакви шансове за реакция на вратаря. Преди това и двата тима по едно положение за гол и пред двете врати, но без да има кой знае каква опасност пред някой от двамата вратари. За сметка на това само три минути след гола на Мата, в 42-ата минута Чичарито удари греда след пас на Кагава.

Отличната игра на гостите продължи и след почивката и още в 50-ата минута Мата удвои техния аванс. Той завърши отлична комбинация пред вратата на "свраките" след грешка в изнасянето на топката от страна на Фабрисио Колочини, който подари топката на Шинджи Кагава и той стартира голова контраатака за Ман Юнайтед.

Второто попадание реално предреши изхода на мача и до неговия край гостите демонстрираха много по-голямо самочувствие, за да вкарат още два гола и да оформят изразителната си победа. Хавиер Ернандес направи резултата класически в 64-ата минута след удар отблизо, а крайното 0:4 оформи Янузай след красива многоходова комбинация в наказателното поле на Нюкасъл и пас с пета от страна на Мата.

По този начин Ман Юнайтед се поздрави с хубава победа точно преди Мача на годината за отбора на Дейвид Мойс и събра самочувствие преди реванша с Байерн. Домакините от Нюкасъл пък доиграват сезона без голям ентусиазъм.