Майнц без Неделев приземен във Франкфурт (видео)

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) спечели с 2:0 над Майнц 05 в среща от 29-ия кръг на Бунделсигата. Хоселу (52) и Александер Майер (88) усложниха похода на "05" към европейските клубни турнири. Тодор Неделев отново не беше в групата за гостите от "Кофас Арена".

В 18-ата минута Констант Джакпа центрира и Щефан Айгнер прати топката в гредата след удар с глава. Първият много добър шанс за гостите беше в 42-ата минута, когато Ерик Максим Чупо-Мотинг стреля с глава. Като цяло преди почивката и двата тима играеха подчертано защитно.

В 52-ата гостите не можаха да изчистят топката след центриране от фаул на Транкило Барнета, Себастиан Юнг центрира и Хоселу с глава откри резултата - 1:0. В 85-ата резервата Александер Майер зарадва трибуните с втори гол след пас на Щефан Айгнер за крайното 2:0.

Снимка: Getty Images/Guliver