Терек взе своето в гостуването на Амкар (видео)

Българите Благой Георгиев и Георги Пеев бяха титуляри за Амкар, който обаче отстъпи с 0:1 на Терек (Грозни) в среща от 24-ия кръг на руската Висша лига. Пеев игра до 71-ата минута, след което беше заменен от словашкия нападател Мартин Якубко. Благой Георгиев игра пълни 90 минути, а в послената минута на първото полувреме получи жълт картон за подлагане на крака на съперник.

Победата беше много важна за гостите, а Олег Иванов вкара единствения гол за бившия отбор на Благо. Терек вече има 22 точки на 13-о място, като тази позиция изпраща отбора на плейофи. Домакините регистрираха четвърти мач без победа, но това не им пречи да остават на 7-а позиция с 35 точки.

В първите минути на мача Пеев беше доста активен и създаде две чисти голови ситуации. По-атрактивната беше в 7-ата минута, след като проби и центрира от дясно към Фегор Огуде, но вратарят Ярослав Годзюр спаси по великолепен начин. В 23-ата минута Благой Георгиев тресна горната греда от фаул, а само след още две минути опита още един път късмета си от подобна ситуация, но този път топката прелетя високо.

Три минути преди края на мача за пореден път опита шанса си да вкара с далечен удар, но вратарят за пореден път се намеси качествено. В един момент остана впечатление, че топката е преминала голлинията, но реферът не реагира.