Вердер (Бремен) взе мача на сезона си (видео)

Вердер (Бремен) записа най-сладката си победа за сезона, след като спечели с 2:1 при гостуването си на Хановер 96 в едно от дербитата на Севера в Бундеслигата. Голът на успеха падна в последната минута, което направи триумфа още по-запомнящ се. Точен беше Себастиан Прьодл с глава след заучено изпълнение на корнер. Така Вердер почти сигурно ще се спаси от изпадане, тъй като шест кръга преди края е на 8 точки над чертата. Сред застрашените обаче остава "96". Двата отбора почти повториха драматичния сблъсък помежду си от есента, когато бременци надделяха с 3:2 пак с победен гол в края.

И днес играчите на Робин Дут започнаха по-силно, но след около 30-ата минута предоставиха инициативата на домакините. Така в 43-ата минута Шаболш Хущи изненада вратаря Рафаел Волф с директен изстрел от фаул и фиксира осмия си гол от началото на шампионата.

Вердер заслужено изравни в 57-ата минута, когато Франко ди Санто майсторски реализира след подаване на Елжеро Елиа. До края гостите бяха по-добри и създадоха повече шансове. В 69-ата и 81-ата минути отново Ди Санто се оказа на добри позиции, но нямаше късмет. В същото време Леон Андреасен провали усилията на колегите си от Хановер, след като в 77-ата минута стреля в тялото на Волф, останал сам срещу него.

Така се стигна до последната минута. Тогава Златко Юнузович изстреля коварен шут, който вратарят Рон-Роберт Цийлер изби в корнер. Точно от него падна победното попадение на Прьодл. Това обаче не беше всичко. В даденото продължение домакините успяха да стигнат до "златна" възможност, която обаче Кристиан Шулц пропусна да реализира с глава от няколко метра.

Сега Хановер 96 държи съдбата си в своите ръце, защото до края на сезона му предстои да играе с всички свои преки конкуренти на дъното - Айнтрахт (Брауншвайг), Хамбургер ШФ, Щутгарт, Фрайбург и Нюрнберг.