Ростов обърна Рубин в Казан (видео)

Отборът на Ростов постигна хубава победа с 2:1 като гост на Рубин и се утвърди на осмото място в Премиер лигата на Русия. Всички голове в мача паднаха преди почивката. Домакините откриха с гол на младата си надежда Сердар Азмун още в 3-ата минута, но попадения на Тимофей Калачов и Жано Ананидзе обърнаха нещата в полза на ростовчани.

Футболистите на Рубин започнаха активно и бързо стигнаха до гол. Той беше дело на искания от Арсенал Азмун, който завърши хубава комбинация между Гьокдениз Карадениз и Роман Ерьоменко. След половин час игра Тимофей Калачов се оказа непокрит на линията на вратарското поле и разстреля Сергей Рижиков, а минута преди края на полувремето мощен шут на Ананидзе попадна в мрежата на домакините и Ростов излезе напред в резултата.

Втората част премина при териториален натиск на Рубин, но чистите положения пред вратата на Стипе Плетикоса не бяха много. В добавеното време казанци дори останаха с човек по-малко заради директен черввен картон на Рижиков, който фаулира Артьом Дзюба.

В класирането Ростов е на 8-о място с 32 точки, а Рубин заема 9-а позиция с 28 и вече не е тимът с най-добра защита.