Авансът на Локо (М) пред Зенит вече е само точка

Столичното дерби от 23-ия кръг на руската Премиер Лига между Локомотив (Москва) и Спартак (Москва) завърши без голове - 0:0. По този начин и двата тима загубиха ценни точки в борбата за титлата.

В 18-ата минута арменският нападател на Спартак Юра Мовсисян падна в наказателното поле на "железничарите" след съприкосновение с хърватския защитник Ведран Чорлука, но реферът Михаил Вилков даде знак играта да продължи. В 24-ата минута пък имаше интересна ситуация пред вратата на Спартак. Десният бек на Локомотив Ренат Янбаев потърси с пас намиращия се в много изгодна позиция за отбелязване на гол Даме Н'Дойе, но сенегалският нападател не успя да играе топката.

Осем минути след почивката Н'Дойе изпрати топката в мрежата на Спартак, но голът бе отменен заради игра с ръка на сенегалския нападател. Десет минути преди края Локомотив бе много близо до това да вкара гол, който най-вероятно щеше да е и победен, но Александър Самедов уцели напречната греда с глава след центриране на Майкон Маркес отляво.

След това равенство Локомотив продължава да е лидер в класирането, но само с точка преднина пред втория Зенит, който е с 47. Спартак е трети с 41 точки.