Урал се отлепи от дъното за сметка на Анжи (видео)

Урал победи Анжи с 2:1 в изключително важен мач и за двата отбора, които са сред застрашените да изпаднат от Премиер лигата на Русия. Спартак Гогниев и Александър Ерохин вкараха головете за домакините от Екатеринбург, а Александър епуряну бе точен за Анжи в последните минути. С победата Урал се изкачи на 12-о място в класирането, а Анжи остава на дъното и с все по-илюзорни шансове да оцелее.

Мачът започна с опасен удар на Гогниев, спасен от врататя на гостите Александър Кержаков. В 6-ата минута унгарският халф на Урал Владимир Коман се контузи и беше заменен от Александър Ставпец. Малко по-късно падна и първият гол в двубоя. Жерсон Азеведо пусна хитър пас към Гогниев и капитанът откри резултата с 9-ото си попадение за сезона.

Анжи можеше да изравни много бързо, но Николай Заболотний отрази удар на Фьодор Смолов след чудесен извеждащ пас на Динияр Билялетдинов. В 41-ата минута великолепна комбинация между Азеведо и Ерохин завърши с красив гол и домакините се оттеглиха на почивката със солиден аванс.

През второто полувреме старши треньорът на Анжи Гаджи Гаджиев се опита да промени хода на мача със смени, но резервите Сердер Сердеров, Владимир Бистров и Исламнур Абдулавов не направиха нищо съществено пред вратата на Заболотний.

Домакините пък бяха доволни от преднината си и рядко атакуваха. Въпреки това, те можеха да направят успеха си и по-убедителна, но Чисамба Лунгу стреля покрай гредата. Вместо това, в 85-ата минута Александър Епуряну наказа грешка на Заболотний след центриране от корнер на Билялетдинов и вкара почетния гол за Анжи.

В следващия кръг Урал гостува на Спартак (Москва), а Анжи приема Динамо (Москва).